دانلود کاتالوگ
  درباره مدرس آموزش ها
آموزش وی بی
آموزش سی شارپ
آموزش ای اس پی سایر آموزش ها
نظرات کاربران
 دانلود کاتالوگ درباره مدرس آموزش
توجه مهم : آموزش های بازی سازی قابل دانلود نمی باشند حتی با خرید اشتراک

آموزش سی شارپ C# ,#C کامیشا

آموزش سی شارپ, آموزش #C,آموزش سی شارپ رایگان

آموزش رایگان سی شارپ #C کامیشا، آموزش رایگان سی شارپ,آموزش رایگان #C


با مجموعه های آموزشی کامیشا برنامه نویسی فقط یک آرزوی دست نیافتنی نیست ....

زبان سی شارپ یکی از  معروفترین , بهترین , پر کاربرد ترین و قدرتمند ترن زبانهای برنامه نویسی در جهان می باشد .
زیبایی نام سی شارپ و تلفیق آن با قدرت نامحدودی که در  زبان برنامه نویسی به شما می دهد بی شک این زبان را به پرطرفدارترین زبان برنامه نویسی در سطح دنیا مبدل ساخته است.

از مهمترین ویژگی های زبان سی شارپ عبارتند از:
 - بازار کار بسیار زیاد و تقاضای روز افزون در بازار کار برای سی شارپ در سراسر دنیا
 - سی شارپ بسیار قدرتمند بوده همراه با کارایی نا محدود و امکان ساخت همه نوع برنامه
 - سرعت و امنیت بالا در ساخت نرم افزار توسط سی شارپ
 - نزدیکی زبان سی شارپ به زبان های قدرتمند برنامه نویسی دیگر مثل : ++C و Java و Delphi و PHP  و  ...
 - دارا بودن هزاران سایت کوچک و بزرگ آموزش سی شارپ برای یادگیری و رفع اشکال سی شارپ
 - سی شارپ یکی از محبوبترین زبان های برنامه نویسی در دنیا می باشد
 - استفاده از سی شارپ در های معتبر و بزرگ ایران و جهان
   و ...


اگر بدنبال این هستید که برنامه نویس سی شارپ شوید ولی تا کنون موفق نشده اید با مجموع های آموزشی کامیشا  می توانید براحتی و با کمی تلاش  در کمترین زمان  برنامه نویسی سی شارپ را بطور حرفه ای یاد بگیرید.
سابقه درخشان ما در این زمینه و افراد موفقی که توانسته اند با آموزش های سی شارپ کامیشا برنامه نویس شوند مهر تاییدی است
بر متفاوت بودن آموزش های ما .
شما  با  آموزش های ما می توانید در هر سنی برنامه نویس شوید  حداقل سن برای یادگیری 13 سالگی و  حداکثری هم ندارد !!!!
شما  در هر قشری باشید  اعم از دانشجو , دانش آموز  , معمار , بازاری , روحانی و ... می توانید با ما برنامه نویس شوید.
و از برنامه نویسی سی شارپ در حیطه کاری خود استفاده کنید.

یکی از گسترده ترین بسته های آموزش سی شارپ در کشور را می توانید از سایت کامیشا تهیه کنید.
بنده سعی کرده ام تجربیات چندین ساله خودم را در سی شارپ در قالب پک ها و مباحث مختلف سی شارپ خدمت شما ارئه کنم.
پکیچ های آموزش سی شارپ تولید شده  از مقدماتی شروع شده و به مرور وارد مباحث حرفه ای و تخصصی سی شارپ شده است.
از ساخت برنامه های ساده در سی شارپ تا پروژه های حرفه ای سی شارپ  و قفل سخت افزاری و نرم افزاری و ...
را به ساده ترین زبان می توانید در آموزش سی شارپ کامیشا یاد بگیرید.
آموزش سی شارپ در سطوح مختلفی تولید شده است که برای مشاهده توضیحات بیشتر روی عنوان هر سطح کلیک کنید
 

آمورش برنامه نویسی #C (سی شارپ) در 16 روز:


آموزش پروژه دفتر خاطرات با سی شارپ در 4 روز:


آموزش بانک اطلاعاتی اکسس با #C در 7 روز:


آموزش ساخت پروژه کارمندان با اکسس و سی شارپ #C در 7 روز:


آموزش طراحی گزارش با Stimulsoft در سی شارپ #C در 8 روز:


آموزش طراحی گزارش و فیش حقوقی پروژه کارمندان با Stimulsoft و #C در 4 روز:


آموزش مباحث پیشرفته بانک اطلاعاتی اکسس با #C در 4 روز:


آموزش ساخت و استفاده از DLL و Class در #C در 4 روز:


آموزش کدنويسي حرفه اي با اورانوس انجين در #C در 7 روز:


آموزش طراحی قفل نرم افزاری در #C در 8 روز:


آموزش قفل سخت افزاری در #C در 6 روز:


آموزش کار با فایل های Zip و پشتیبان گیری قدرتمند در پروژه کارمندان سی شارپ #C در 6 روز:


آموزش کار با توابع ریاضی در #C در 2 روز:


آموزش ویندوز 8.1 به همراه نکات حرفه ای در 3 روز:


آموزش کار با ويژوال استوديو 2013 و نکات کاربردي محيط کاري آن در 4 روز:


آموزش تست و دباگ برنامه ها و ویندوز مجازی Virtual Box در 4 روز:

 

 
سر فصل های کلی #C:

- آشنایی با نصب برنامه #C
- آشنایی با محیط کاری #C
- روش کار با متغیر ها در #C
- #C و کاربرد حلقه های تکرار
- ساخت پروژه دفتر تلفن,دفتر خاطرات و ... در #C به همراه نکات مهم آن
- ساخت قفل سخت افزاری و نرم افزاری در #C به همراه پروژه های کاربردی
- دیتا بیس اکسس در #C و روش کار با آن
- دیتا بیس sql در #C و روش کار با آن
- طراحی سایت در #C و پروژه عملی آن
- ساخت گزارش در #C با صدها نکات کاربردی
و ...


درباره زبان سی شارپ

 زبان #C، یک زبان برنامه نویسی چند الگویی است و منظم شده مدل‌های تابعی، امری، عمومی، شی گرا و جز گرا می‌باشد. این زبان توسط ماکروسافت و جزئی از دات نت به وجود آمد و بعداً استانداردهای ECMA و ISO را نیز در بر گرفت. #C یکی از ۴۴ زبان برنامه نویسی ای است که توسط زمان اجرای زبان مشترک از .NET Framework پشتیبانی می‌شوند و در همه جا به وسیله مایکروسافت ویژوال استودیو شناخته می‌شود.

 این زبان برپایه سادگی، مدرن بودن، همه منظوره و شی گرا بودن ساخته شد. Andres Hejlsberg، طراح زبان برنامه نویسی دلفی، سرپرستی تیم طراحان زبان #C را بر عهده داشت.این زبان دارای دستوری شی گرا مشابه ++C است و به شدت از زبان‌های جاوا و دلفینیازمندمدرک تاثیر پذیرفته‌است. در ابتدا نام این زبان COOL بود که مخفف C like Object Oriented Language بود، هر چند در جولای ۲۰۰۰، زمانی که ماکروسافت پروژه را عمومی اعلام کرد، اسم آن به #C تغییر پیدا کرد.آخرین نسخه آن نسخه ۵.۰ است که همزمان با دات‌نت ۴.۵ در آگوست ۲۰۱۲ منتشر شد.

طراحان زبان #C با تاکید و الگوبرداری مناسب از مزایای زبانهائی نظیر ++C، C و جاوا و نادیده گرفتن برخی از امکانات تامل برانگیز و کم استفاده شده در هر یک از زبانهای فوق، یک زبان برنامه نویسی مدرن شی گراء را طراحی کرده اند. در مواردی، برخی از ویژگی های استفاده نشده و درست درک نشده در هر یک از زبانهای گفته شده، حذف و یا با اعمال کنترل های لازم بر روی آنها، زمینه ایجاد یک زبان آسان و ایمن برای اغلب پیاده کنندگان نرم افزار بوجود آمده است. مثلا C و ++C می توانند مستقیما با استفاده از اشاره گرها عملیات دلخواه خود را در حافظه انجام دهند. وجود توانائی فوق برای نوشتن برنامه های کامپیوتری با کارائی بالا ضرورت اساسی دارد. اما در صورتیکه عملیاتی اینچنین بدرستی کنترل و هدایت نگردند، خود می تواند باعث بروز مسائل (Bugs) بیشماری گردد.

طراحان زبان #C، با درک اهمیت موضوع فوق، این ویژگی را کماکان در آن گنجانده ولی بمنظور ممانعت از استفاده نادرست و ایجاد اطمینان های لازم مسئله حفاظت نیز مورد توجه قرار گرفته است. جهت استفاده از ویژگی فوق، برنامه نویسان می بایست با صراحت و به روشنی خواسته خود را از طریق استفاده از Keyword های مربوطه اعلان نمایند( فراخوانی یک توانائی و استفاده از آن).

#C بعنوان یک زبان شی گراء عالی است. این زبان First-Class را برای مفهوم Property (Data Member) بهمراه سایر خصائص عمومی برنامه نویسی شی گراء حمایت می کند. در C و ++C و جاوا یک متد get/set اغلب برای دستیابی به ویژگی های هر Property استفاده می گردد. CLI همچنان تعریف Property را به متدهای get/ser ترجمه کرده تا بدین طریق بتواند دارای حداکثر ارتباط متقابل با سایر زبانهای برنامه نویسی باشد. #C بصورت فطری Events ، Declared Value، Reference Type ، Operator Overloading را نیز حمایت می کند.


تاریخچه سی شارپ ( #C )

 در سال ۱۹۹۹، سان اجازه استفاده از زبان برنامه نویسی جاوا را در اختیار ماکروسافت قرار داد تا در سیستم‌عامل خود از آن استفاده کند.جاوا در اصل به هیچ پلت فرم یا سیستم‌عاملی وابسته نبود، ولی ماکروسافت برخی از مفاد قرار داد را زیر پا گذاشت و قابلیت مستقل از سیستم‌عامل بودن جاوا را از آن برداشت. سان پرونده‌ای علیه ماکروسافت درست کرد و ماکروسافت مجبور شد تا زبان شی گرای جدیدی با کامپایل جدید که به ++C شبیه بود را درست کند. در طول ساخت دات نت، کلاس‌های کتابخانه‌ای با زبان و کامپایلر SMC نوشته شدند.در سال ۱۹۹۹ آندرس هلزبرگ گروهی را برای طراحی زبانی جدید تشکیل داد که در آن زمان نامش Cool بود و همانند C بود با خواص شی گرایی. ماکروسافت در نظر داشت اسم این زبان را تا آخر Cool قرار دهد، ولی به دلیل مناسب نبودن برای اهداف تجاری این کار را نکرد. در ارائه و معرفی رسمی .NET در PDC در سال ۲۰۰۰ این زبان به سی شارپ تغییر نام یافت و کتابخانه کلاس‌ها و run time در ASP.NET به#C منتقل شدند. مدیر و سرپرست طراحان در ماکروسافت آندرس هلزبرگ بود که تجربه قبلی او در طراحی Framework و زبان‌های برنامه سازی++Borland، دلفی (شهر)، Turbo Pascal، ویژوال سی++ به آسانی در دستورالعمل‌های سی شارپ قابل رویت است و به همان خوبی در هسته CLR. 

 

روش یادگیری #C


یادگیری این زبان برای افرادیکه دارای سابقه آشنائی با یکی از زبانهای برنامه نویسی ++C، C و یا جاوا باشند کار مشکلی نخواهد بود، حتی افرادیکه دارای آشنائی اولیه با جاوااسکریپت و یا دیگر زبانهای برنامه نویسی نظیر ویژوال بیسک می باشند، امکان پذیر و راحت خواهد بود. برخی از برنامه نویسان حرفه ای بر این باور هستند که #C نسبت به VB.NET با اقبال بیشتر و سریعتری مواجه خواهد شد، چراکه #C نسبت به ویژوال بیسک خلاصه تر است. حتی برنامه های بزرگ و پیچیده ای که توسط #C نوشته می گردند خواناتر، کوتاه و زیبا خواهند بود. برخی از ویژگی های ارائه شده در #C نظیر Unsigned Integer، Operator OverLoading و امنیت بیشتر Type ها، در VB.NET وجود نداشته و این امر می تواند دلیلی بر فراگیرتر شدن #C نسبت به VB.NET نزد برنامه نویسان با تجربه باشد.

برای یادگیری هر یک از زبانهای حمایت شده در دات نت، می بایست از BCL (Basic Class Library) مربوط به NET Framework. شروع کرد. #C خود صرفا دارای ۷۷ کلمه کلیدی یا Keyword بوده که برای اکثر برنامه نویسان غریب نخواهند بود. در مقابل BCL، دارای ۴۵۰۰ کلاس و تعداد بیشماری متد و Property است که برنامه نویسان #C، می توانند از آنها برای انجام عملیات دلخواه خود استفاده نمایند. شاید یکی از مسائل قابل توجه جهت یادگیری این زبان برای برخی از برنامه نویسان حرفه ای عدم وجود برخی از ویژگی ها و امکاناتی باشد که در گذشته و از طریق سایر زبانهای استفاده شده، بخدمت گرفته می شدند. مثلا عدم وجود امکاناتی جهت توارث چندگانه (MI) سلسله مراتبی یک شئ.

خلاصه
بدون شک فراگیری و تسلط بر زبان #C بمنزله کسب یک پتانسیل با ارزش بوده که ثمرات آن برای برنامه نویسان در حال و آینده ای نه چندان دور بیشتر هویدا خواهد شد. استاندارد بودن و وجود کتابخانه ای مملو از کلاس این اطمینان را بوجود خواهد آورد که با فراگیری زبان فوق و کسب، مهارت های لازم، به یک توانائی فرا محیطی جدید دست پیدا خواهیم کرد که امکان استفاده از آن بر روی محیط های متفاوت وجود خواهد داشت. ویژگی ها و قابلیت های بیشمار این زبان از جمله دلایل قانع کننده دیگری است که فراگیری آن را توجیه پذیر و منطقی می کند.

ویژگی ها

برخی از تفاوت‌های زبان سی شارپ با C و ++C عبارتند از:

 • هیچ تابع یا متغیر سراسری(Global) وجود ندارد، تمام متدها و اعضا بایستی در داخل کلاس‌ها تعریف شوند.این امر ممکن است، هر چند برای استفاده از متغیرها و توابع عمومی باید از متدها و متغیرها در کلاس‌های عمومی استفاده کرد.
 • متغیرهای عمومی، بر خلاف C و ++C، نمی‌توانند بلاک‌های پیوستی را در بر بگیرند.
 • سی شارپ دارای یک نوع داده بولی است (bool) برخی از عبارت‌ها مانند while و if که شرطی هستند، نیازمند یک عبارت نوع بولی هستند.همان طور که ++C نیز دارای نوع داده بولی است، این نوع داده به راحتی می‌تواند به یا از Integerها تبدیل شود، و عبارتی مانند if(a) نیازمند این امر است که a از یک نوع قابل تبدیل به bool یا اشاره گر باشد.کامپایلر سی شارپ برنامه نویس را در این شرایط مجبور به استفاده از عباراتی می‌کند که به درستی یک مقدار bool را برمی‌گردانند. بنابراین دستوری مانند if(a=b) باعث بروز خطا می‌شوند.(به جای = بایستی از == استفاده شود)
 • در سی شارپ، اشاره گرهای به حافظه بایستی فقط در داخل بلوکهای unsafe استفاده شوند و برنامه در این حالت برای اجرا نیاز به اجازه از کاربر دارد. بیشتر دسترسی شی از طریق شی امن است که یا همیشه در حال اشاره به شی صحیح موجود است یا یک مقدار Null  دارد. اشاره گری به شی به درد نخور یا بلاک حافظه رندم غیر ممکن است.اشاره گر نا امن می‌تواند به نمونه‌ای از value-type، آرایه، رشته یا بلاکی که حافظه به آن داده شده‌است اشاره نماید. کدی که به عنوان نا امن علامت نخورده باشد، هنوز می‌تواند اشاره گرها را از سیستم بازیابی یا در آن ذخیره کند ولی نمی‌تواند مرجع جدیدی به آنها اختصاص دهد.
 • حافظه ساماندهی شده نمی‌تواند صریحا آزاد شود، ولی به طور خودکار به عنوان یک حافظه به درد نخور تلقی می‌شود. انتخاب آدرس‌های به درد نخور حافظه نفوذ ناپذیر است. هم چنینC#  با استفاده از عبارات، پشتیبانی مستقیمی از پایان اجباری می‌کند.
 • وراثت چندگانه از کلاس‌ها در این زبان پشتیبانی نمی‌شود. البته یک کلاس امکان ارث بری از تعداد نامحدود واسط‌ها را دارد.پشتیبانی نکردن از وراثت چندگانه به دلیل اهداف معماری این زبان در CLI و برای جلوگیری از پیچیدگی است. در عوض می‌توان از اینترفیس‌های مختلف استفاده کرد. یعنی برای یک کلاس که احتمالا فرزند کلاسی دیگر است (ارث برده) می‌توان چندین اینترفیس را پیاده سازی (Implement) نمود.
 • سی شارپ بسیار type safe تر از C++ است. تنها تبدیلات ضمنی مثل تبدیل نوع داده کوچکتر به بزرگتر یا تبدیل نوع مشتق شده به نوع پایه به طور پیش فرض و بدون خطا صورت می‌پذیرد. هیچ تبدیل ضمنی ای میان Boolean ها و Integerها وجود ندارد و هر تبدیل user-defined بایستی به صراحت با یکی از کلمات explicit یا implicit نشانه گذاری شود. تبدیل b به a در حالتی که a یک Integer و b یک double باشد در زبان C++ مجاز است اما در سی شارپ به یک خطای زمان کامپایل منجر می‌شود(بایستی به صورت explicit تعریف شود)
 • اعضای Enumeration در داخل محدوده شخصی خود قرار دارند.
 • C#  قابلیت syntactic sugar را برای توابع متداول، اکسسورها و ماجول‌های کسول شده در یک کلاس به صورت ویژگی‌ها قرار داده‌است.
 • اکسسورها که خاصیت نیز گفته می‌شوند در زبان سی شارپ قادر به کنترل دسترسی اعضا و معتبرسازی داده‌ها هستند.
 • تمام انواع بازتابی (Reflection) و بازیابی (Recovery) قابل استفاده‌است.
 • در حال حاضر (۳ ژوئن ۲۰۰۸) دارای ۷۷ کلمه رزرو شده‌است.
 
 
Kamisha Soft Group- 2006 -2018